کد خبر: ۵۵۰۰۹
تاریخ انتشار : ۱۵:۵۰ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
مرگ یکی از سیمبانان برق مشگین شهر و سوختگی سیمبان دیگری در شهرستان خلخال استان اردبیل و مواردی از این قبیل که نزدیک به ۲۰ مورد در چند هفته گذشته بوده، چیزی جز سوء مدیریت نیست و به نظر نمی‌رسد توانیر برنامه‌ای برای کنترل این موارد داشته باشد. برنامه‌های پیشگیری و الزامات ایمنی کار اصلا مناسب نیست و معاونت هماهنگی توزیع توانیر مسئول جان این افراد است.

سرویس صنعت برق نیوز: روز شنبه مورخه ۲۱-۵-۱۴۰۲ یکی از سیمبانان برق مشگین شهر استان اردبیل در خارج از وقت اداری با هماهنگی پیمانکار در حین صعود از تیر بتونی با شبکه ۲۰ کیلوولت برخورد کرده و جان خود را از دست داده است.

بنا به اخبار واصله پیمانکار بدون تکمیل فرم خاموشی ودر حین اعمال خاموشی ناشی از محدودیت تولید برق، با هماهنگی مدیر برق، رئیس شبکه و خدمات مشترکین در پی اصرار شهرداری به منظور احداث پست هوایی جهت آبیاری فضای سبز اقدام به نصب پست می‌کنند که در نهایت فیدر بدون هماهنگی با اکیپ احداث پست برقدار و سیمبان بنام آقای هادیان قبل از بستن کمربند ایمنی و در اثر برخورد با خط ۲۰ کیلوولت از ارتفاع ۱۰ متر سقوط و فوت می‌کنند.

هفته قبل هم در حین احداث پایه چراغ معابر در شهرستان خلخال حد فاصل خلخال- مجدر راننده جرثقیل در حین بالابردن پایه چراغ، بعلت برخورد پایه چراغ با شبکه ۲۰ کیلوولت راننده مصدوم و سیمبان در اثر شدت سوختگی دست و پای خود را از دست داد. در حال حاضر نماینده توانیر نیز بجهت بررسی موضوع به منطقه اعزام شده است.

در چند هفته گذشته نزدیک به ۲۰ سیمبان صنعت برق ایران جان خود را از دست داده اند که عموما به دلیل فشار کاری بالا ناشی از قطعی‌های مکرر برق، عدم وجود ابزارالات مناسب، کار در شرایط ناایمن و خطرناک و کمبود نیروی کار کافی از مهمترین دلایل آن بوده است. همه این موارد چیزی جز سوء مدیریت نیست و به نظر نمی‌رسد توانیر برنامه‌ای برای کنترل این موارد داشته باشد. برنامه‌های پیشگیری و الزامات ایمنی کار اصلا مناسب نیست و معاونت هماهنگی توزیع توانیر مسئول جان این افراد است.

انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
3
16
سوء مدیریت "جناب صادقی خمامی" کاملا در چند سال اخیر مشاهده می شود.
وقتی فقط دنبال آمارسازی و گزارش سازی به نفع خود هستند، جان انسان ها برایشان بی ارزش است
حیف از خانواده هایی که بر اثر فوت عزیزان، سرپرست خود را از دست می دهند
مهرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
0
16
وقتی یک طرحی پیاده میشه حتی مثل یک سرویس بهداشتی همه مدیران میان و عکس و فیلم میگیرن اونجا اما اینطور مواقع مثل شهادت همکاران هیچکس خودش رو مسوول نمیدونه !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
3
14
وقتی جان همکاران مهم نیست دنیا بگو.وقتی تجهیزات مال زمان شاه هنوز. فقط فاکتور سازی وزد وبند .وقتی توانیر بودجه مختص برای ابزار آلات وماشین آلات نمیده چکار میشه کرد؟
پاسخ ها
سعیدی
| Iran (Islamic Republic of)
زمان شاه چند تا پست فوق توزیع یا انتقال تو کل کشور داشتیم؟!
کم مونده موشکهای سپاهم بذاریم از دستاوردهای زمان شاه :)
بسته دیگ بابااا
یک مهندس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
4
11
وامصیبتا..حیف و افسوس و تسلیت به تمام خانواده های جان باختگان و ارزوی شفا برای مجروحان صنعت برق..توانیر در زمینه ایمنی اتفاقا عالی کار کرده و در ۳ بخش توزیع انتقال تولید استاندارهای شماره ۱۰۲ ۱۰۰ ۸۳ ۷۵ ۶۱ ۵۵ ۵۴ ۵۱ ۵۰ ۳۶ ۳۰ و ۲۹ وچند استاندارد دیگر که همگی به ابلاغ وزرای قبلی نیرو رسیده اند رو تدوین کرده که در دفتر تحقیقات توانیر موجودن ولی مدیر محترم این دفتر باید در ابلاغ مجدد انها کوشا باشد یا حداقل جلسه ایی با دفاتر توزیع و انتقال..برگزار کند و شخص مهندس کردی باید به چرایی عدم رعایت این استانداردها بدفتر تحقیقات تذکر لازم رو دهند
پاسخ ها
توانیری
| Iran (Islamic Republic of)
اونهایی که نظر منفی دادن معلومه که با عملی شدن استانداردها یا مخالف هستند و یا اصولا از وجود همچی استانداردهایی مطلع نیستن...در کشور دهها استاندارد و دستورالعمل در هر زمینه ایی موجوده ولی حالا اگر مسیولان اجراش نمیکنن این دیگر مقوله دیگری است و اینکه توانیررو کسی مثل گزشته محل نمیزاره و بقولی ازش نمیترسن یکیش به مدیریت مهندس کردی ربط داره ودیگری به انشقاق توانیر که قطعه قطعه اش کردن..الان اگر مدیران توزیع در شهرهای مختلف از توانیر حساب میبردن این حوادث کمتر پیش میومد چون خودرا ملزم به رعایت استانداردها میدونستن و از طرفی اگر مدیران توانیر از طرف مهندس کردی مورد پاسخگویی قرار میگرفتن اون وقت خودرا ملزم به نظارت به رعایت استانداردهای ایمنی در شرکتهای توزیع میدانستن
مهندس
| Germany
اقایان کردی رجبی مشهدی پیرپیران تقوایی باید پاسخگو باشند...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
این افرادی که اسم بردید خیلی آدمهای پیشکسوت و با تقوایی هستند و حتما مسائل را بررسی کرده اند و با این کشته ها ککشون هم نمی گزه، اصلا اینها خیلی آقا هستن
م
|
Netherlands
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
2
وای وای وای
وای بر ما خودپسندان احمق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
14
خوشبختانه در توزیع برق اردبیل همه در برابر قانون برابرند به جز عده اندک انگشت شماری که برابرترند.
سیمبانی هنگام کار غیرمجاز با لباس پلوخوری دچار سانحه میشود برایش با کلاه ایمنی شکسته و کمربند ایمنی پاره شده صحنه سازی می کنند و ساعت حادثه را تغییر می دهند و حکم فداکار صنعت برق میگیرد و خودش رییس اداره و پسرش استخدام می شود. سیمبان دیگری چون پشتوانه سیاسی ندارد در سانحه حین کار خونش پایمال می شود و خانواده اش متلاشی. مثل سیمبان امور برق پارس آباد که چهارشنبه سوری پارسال کشته شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
2
14
وقتی خواهر مدیر برق شهرستان و برادر پیمانکار در همان شهرستان باشد وقوع چنین فجایعی دور از انتظار نیست. معلوم نیست این همه قوانین تعارض منافع و مبارزه با فساد اداری چه کارایی دارند وقتی ضمانت اجرایی نارند. جناب عباسزاده نماینده محترم شهرستان حضرتعالی هم با اعمال نفوذ در انتسابات در این خون مسئولید. گیرم که ما را فریب دادی با محکمه عدل الهی و مکافات عمل چه خواهی کرد؟؟؟
توانیری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
20
این مسئله حوادث باید دقیق بررسی شوند و اقایان کردی و رجبی مشهدی که دهها سخنرانی میکنن باید دستور اکید به علل این حوادث داده و مدیران مسئول رو مورد مواخذه..اخراج و حتی معرفی به قوه قضاییه کنند...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
حال شما خوبه داداش؟
پرونده فساد در شرکت توزیع ... با سی صفحه گزارش تخلفات محرز آقایون توسط بازرسی وزارت نیرو تکمیل و به آقای وزیر ارسال شد. با لابی گری آقای نیکزاد و سید اردبیلی مقیم توانیر مختومه شد. آبرو و وجهه بازرسی و حراست وزرات نیرو و توانیر برباد رفت. مدیر حراست توزیع ... تحت فشار و تهدید قرار گرفت. اونوقت شما منتظر محاکمه و تعقیب قضایی هستی؟ خوش بحالت واقعاً
معاون متخلف و فاسد شرکت که در تحقیقات حراست توانیر خودشو به سکته زده و موش مردگی زده بود شده عضو هیات مدیره. کدوم پیگرد قضایی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
برنگی وقربانی توانایی برخورد با فساد ندارند اومدن شهر ما تخلف گزارش شد جلوتر میدن به مدیر عامل پاک وپوک کن وچهارتا عکس یادگاری به ریش اونایی هم که گزارش میدن میخندن باهم وخودش هم دنبال مدیرعامل شدن تو یه استان بود.خدا خیرت بده .توانایی کلمه مهمهیه از پراید تو قعات بنز داری .حق طلب اینو میگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۷
1
25
یک خانم بدون تجربه فنی و نا آشنا به شبکه به واسطه وابستگی به نماینده مجلس شده مدیر شهرستان. برادرش هم پیمانکار همون شهرستان و همه کاره. تعجبی نداره اگر فاجعه به بار بیاد.
حراست و تایید صلاحیت هم خوابه
پاسخ ها
امید
| Iran (Islamic Republic of)
این فاجعه را باید دادستان شهر مربوطه کاری بکند تا سیمبانی که از سخت و زیان اوری حذف کردن و باید بالابر تحویل میدادن که ندادن و چندین ایراد وارده در مقابل اداره مربوطه حد اعقلش یه توهین به بی سواد بودن مسعول ان میکردن
دادگر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
24
سرویس صنعت برق نیوز بزرگوار،
لطفاً ننویسید برق مشگین در پست هوایی آبیاری فضای سبز از طرف شهرداری در تنگنا بوده و با اصرار شهرداری این موضوع انجام شده است.
خیر عزیز، موضوع چیز دیگری است، و اما موضوع اینست که فردی بنام سعید جیره با لیسانس ادبیات فارسی که در موسسات غیر انتفاعی مشگین شهر، ادبیات فارسی تدریس می کرده، حدود بیست و سه سال با لابی گری مدیر وقت برق، وارد امورتوزیع برق مشگین شهر شده و حالا او حد یکسالی است که با تخلف مدیر خانم برق مشگین و بدون رعایت سسله مراتب طبقه بندی مشاغل و دور زدن معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق اردبیل، با حفظ سمت پست کارشناسی خود در اداره خدمات مشترکین برق مشگین شهر، سرپرست اداره خدمات مشترکین شده است.
قابل توجه اینکه، نامبرده در دوره قبل و دروه فعلی عضو شورای اسلامی شهرستان مشگین شهر بوده، بطوریکه تمامی امورات مربوط به حوزه خدمات مشترکین و حتی در سایر امورات، تمامی کارها با دخالت او و با سرسپردگی مدیر خانم مشگین شهر، بصورت کدمنشانه و بدون ضوابط ادرای انجام می شود.
و اما موضوع برق گرفتگی و فوت سیمبان مظلوم ، شیرین کاری آقای عضو شورای اسلامی شهر می باشد. پیمانکاری که برای روز سه شنبه مورخ 24-04-1402 وقت خاموشی کتبی داشته که عملیات نیرورسانی اش را برای شهرداری انجام دهد چرا با اصرار و خودشیرینی عضو شورای شهر و تخلف مدیر برق مشگین شهر در روز شنبه مورخ 21-04-1402 بدون فرم خاموشی دچار برق گرفتگی شود!!!
این آقا در امور برق مشگین شهر، به حلال مشکلات(برای استفاده شخصی خود) بدون رعایت ضوابط و مقررات اداری مشهور است.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada
قربان دهن حقگویت که حق مطلب را ادا کردید،
این شخص اخیراً هم بعنوان رئیس شورای شهر مشکین شهر انتخاب شده است و اتاق خدمات مشترکین برق، محلی برای ملاقات مردمی با رئیس شورای شهر، برای بررسی و حل مشکلات مردمی شهرداری، اعم از کمیسیون ماده 100، آسفالت ریزی کوچه و معابر و ... و حتی چانه زنی برای حل و فصل کارهای مختلف برای هدف گذاری انتخابات آینده شورای شهر و تضمین انتخاب در آن شده، بطوریکه با سفارش های غیرقانونی و بی ضابطه او برای انجام کارهای حوزه برق، کارکنان امور برق مشگین شهر از دست این فرد به ستوه آمده و آرامش خاطر ندارند و آنجایی که در امور برق مشکین شهر جای نظم و انضباط و قانون مداری با استراتژی سفارش و چانه زنی عوض شده، وقوع حوادث ناگوار اینچنینی دور از انتظار نبوده و حتی وقوع حوادث بیشتر و بدتر از آن هم محتمل خواهد بود.
داننده
| Singapore
یعنی واقعاً جان آدمها مهم نبوده و همه و همه بخاطر مقاصد و منافع شخصی قربانی شده، با این وضع ادامه کار چگونه ممکن خواهد بود، خدا به همه مون رحم کند، ارزش‏ دفاع از مظلوم، بيش از ارزش حيا وسكوت است پس ضروری است که وجدان پاک مقامات ذیربط در این مورد بیدار شود و با قوت و قدرت ریشه این تخلفات را از بن بکنند، اگر چنین نباشد همه مسوولند و باید در دادگاه عدل الهی پاسخگو باشند.
آيه زیر( آيه‌ى 41 سوره شورى) به مظلوم، اجازه دادخواهى و فرياد مى‌دهد:
«وَ لَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولئِكَ ما عَلَيْهِمْ مِنْ سَبِيلٍ»
و هركس پس از ستم ديدن، يارى جويد و انتقام گيرد، راه نكوهشى بر او نيست.
صادق
|
Germany
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۷
0
7
من هم مطالب درج شده را تایید می کنم،
برای این آقا، همکار هیچ ارزشی ندارد بطوریکه همکاری در رابطه با زیاده خواهی او گرفتار شود یا کشته شود و یا فرزندانی یتیم شوند، مهم نیست. مهم اینست که منافع شخصی آقای جیره تثبیت و تامین شود.
ارسال نظر قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «برق نیوز» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نتیجه عبارت زیر را وارد کنید
captcha =
وضعیت انتشار و پاسخ به ایمیل شما اطلاع رسانی میشود.
پربازدیدها
برق در شبکه های اجتماعی
اخبار عمومی برق نیوز
عکس و فیلم
پربحث ترین ها
آخرین اخبار