برق نیوز BarghNews

انرژی‌های تجدیدپذیر
انرژی های تجدیدپذیر
ابلاغ قیمت‌های خرید برق خورشیدی ۱۴۰۲/ هزینه‌های احداث و اخذ وام
بالاخره درست یکسال پس از ابلاغیه‌ی وزیر نیرو در سال گذشته، با شش ماه تاخیر نرخ‌های جدید خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر اعلام شد. در متن خبر علاوه بر قیمت‌های جدید اعلام شده از سوی وزیرنیرو، شرایط و هزینه‌های احداث نیروگاه‌های خورشیدی در ظرفیت‌های مختلف، فضای مورد نیاز و نحوه دریافت تسهیلات بانکی توضیح داده شده است.
تشریح مدل‌های سرمایه گذاری صنایع در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی
امروز همایش سرمایه گذاری در نیروگاه‌های تجدیدپذیر ویژه استان‌های تهران و البرز و قم به میزبانی برق منطقه‌ای تهران و با حضور ریاست ساتبا و مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران برگزار شد. در این همایش مدل‌های مختلف قرارداد نیروگاه‌های خورشیدی برای صنایع تشریح شد و نمایندگان صنایع مختلف در خصوص جریمه‌های ناشی از عدم تامین برق بر اساس ماده ۱۶ قانون توسعه دانش بنیان تجدیدپذیر (تامین ۵ درصدی برق صنایع بالای ۱ مگاوات قدرت) و انجام پروژه‌های خودتامین برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی آشنا شدند.
اجرایی شدن پرداخت تسهیلات کم بهره به نیروگاه‌های تجدیدپذیر
یکی از مدیران ساتبا گفت: با اعطای تسهیلات کم بهره به نیروگاه‌های مقیاس متوسط تا ۳ مگاوات، تامین مالی جامع ریالی نیروگاه‌های تجدیدپذیر اجرائی شد که این روند می‌تواند موجب افزایش سرعت رشد و توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور شود.
رشد ۵۰ درصدی حجم معاملات برق تجدیدپذیر در تابلوی برق سبز
ساتبا اعلام کرد: مبادلات برق در دوره آذر (به عنوان برق تولید شده در دوره آتی) نسبت به دوره مشابه ۵۰ درصد رشد داشته و ارزش معاملات انجام شده نیز رشدی بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است.
گزارش معاملات برق سبز برای تحویل در آذر ۱۴۰۲
با راه اندازی تابلوی معاملات برق سبز در بورس انرژی، از ابتدای خرداد تا پایان آذرماه سال جاری در مجموع بیش از ۱۷۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر با ارزش بیش از ۴۰۵ میلیارد تومان معامله شده است.
تفاهمنامه اعطای تسهیلات توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر بین ساتبا و صندوق نوآوری و شکوفایی
تفاهم نامه اعطای تسهیلات ریالی به نیروگاه‌های تجدیدپذیر با مقیاس متوسط با ظرفیت حداکثر سه مگاوات بین دکتر محمود کمانی، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) و دکتر محمد صادق خیاطیان، مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی در محل ساتبا مبادله و امضا شد.
جزئیات برنامه مشترک وزارت نیرو و صنایع برای توسعه تجدیدپذیر‌ها
وارد مدار کردن ۴۰۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر به شبکه سراسری برق از جمله برنامه‌های توسعه‌ای وزارت نیرو در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر است که در قالب مشارکت با صنایع در حال اجراست و در همین رابطه تا کنون بالغ بر ۳۵۰۰ مگاوات پروانه احداث نیروگاه توسط وزارت نیرو صادر شده است.
تفاهم‌نامه مشارکت در طراحی، احداث و بهره‌برداری پسماندسوز ۶ هزار تنی تهران با سرمایه‌گذاری یک شرکت چینی و با حضور شهردار تهران منعقد شد.
بررسی موانع توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور
در نشست بررسی طرح‌های آب و برق با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، به منظور تسهیل اجرای طرح توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، تصمیمات لازم اعم از سرمایه‌گذاری، تامین منابع مالی و تامین اراضی مورد نیاز اتخاذ شد.
ثبت بالاترین تعداد معاملات در تابلوی برق سبز بورس انرژی
مدیردفتر توسعه بازار برق وهماهنگی با بورس انرژی گفت: تابلوی سبز بورس انرژی در روز ۲۷ آبان ماه از نظر تعداد معاملات انجام شده رکورد جدیدی را ثبت کرد.
پربیننده ترین اخبار