برق نیوز BarghNews

انرژی‌های تجدیدپذیر
مولد برق آبی
مدیر امور بهره برداری سد و نیروگاه داریان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیروگاه داریان به صورت شبانه‌روزی در مدار بوده و افزون بر ۱۶۲ هزار مگاوات ساعت برق تولید کرده است.
بهره‌گیری از پتانسیل دریاچه‌ها برای تولید برق از جمله راهکار‌های زیست‌محیطی موجود برای تأمین برق مورد نیاز شهر‌ها بدون وارد آمدن آسیب به محیط طبیعی و اکوسیستم‌ها محسوب می‌شود.
آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای ورود به پیک تابستان ۱۴۰۳
مدیر بازار برق شرکت آب و نیرو با اعلام آمادگی کامل واحد‌های نیروگاهی شرکت برای پیک تابستان ۱۴۰۳ بیان داشت:نیروگاه گتوند در سال ۱۴۰۲ در بین نیروگاه‌های برق‌آبی کشور بالاترین تولید انرژی برق پاک و تجدیدپذیر را داشته است.
مدیر امور آب مهاباد گفت: هفت هزار و ۹۰۰ مگاوات برق طی سال گذشته در نیروگاه سد این شهرستان تولید شد که نسبت به سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۳۰ درصد کمتر بود.
ورود بخش خصوصی به توسعه نیروگاه برقابی بر اساس ظرفیت ماده ۱۲
معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: با شناسایی پتانسیل نیروگاه‌های کوچک و متوسط و اخذ مجوز شورای اقتصاد جهت استفاده از ماده ۱۲ و همچنین استفاده از ظرفیت تابلوی سبز و خرید تضمینی، فرصت مناسبی جهت واگذاری احداث به بخش خصوصی فراهم شده است.
معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در ایام نوروز امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار مگاوات ساعت تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون ۳، از پایان تعمیرات ۸ واحد نیروگاهی این سد و اتصال آن‌ها به شبکه برق کشور خبر داد.
روند نزولی سرمایه‌گذاری در نیروگاه‌های آبی در جهان
آیا می‌دانستید که آب ۱۶.۶‌درصد از کل تولید برق جهان را به خود اختصاص می‌دهد؟ هزاران‌هزار سد در جهان وجود دارد، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها انرژی برق‌آبی برای تامین انرژی خانه‌ها و مشاغل ما را تولید می‌کنند.
معاون بهره برداری شرکت آب و نیرو گفت: انرژی تولید شده توسط نیروگاه‌های برق‌آبی در شرکت آب و نیرو، تا پایان بهمن ماه بالغ بر ۸ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه نیروگاه‌های برق‌آبی آمادگی دارند در تابستان سال ۱۴۰۳ با حداکثر ظرفیت در مدار قرار گیرند، گفت: شرکت آب و نیرو احداث حدود ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه برق‌آبی در دست اجرا و ۱۲۰۰ مگاوات را در حال مطالعه دارد.
پربیننده ترین اخبار