برق نیوز BarghNews

صفحه نخست
تازه های علمی
نیروگاه ترکیبی دودکش خورشیدی با گاز فلر توسط محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان و با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه ثبت اختراع شد.
ناسا و وزارت انرژی آمریکا قصد دارند با عقد قرارداد‌هایی با چند شرکت خصوصی زمینه استفاده از برق هسته‌ای را در ماه و مریخ به وجود آورند.
فروش ترانسفورماتور خشک svel در ایران
شرکت لیدوپارس بعنوان نمایندگی ترانسفورماتور‌های خشک برند SVEL در ایران اماده عرضه انواع ترانسفورماتور‌های خشک با گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران است. مهندسان خبره ایرانی با همکاری تیم فنی مهندسی روسی، ضمن تامین تجهیزات، خدمات پس از فروش کاملی را به مشتریان ارائه می‌دهد.
چین با استفاده از هوش مصنوعی شبکه برق جدیدی ساخته که می‌تواند در عرض چند ثانیه اختلال‌ها و قطعی را برطرف کند.
یک استارت‌آپ کره‌ای با همکاری محققان مؤسسه علوم مواد کره‌جنوبی سیستم جدید تولید برق فتوولتائیک را توسعه داده‌اند که در آن از نانوحفره‌ها استفاده شده است.
در این پست، دستوالعمل و استاندارد محاسبات پخش بار، اتصال کوتاه و پایداری خطوط ارائه می گردد.
کتاب کلید‌های رکلوزر و کاربرد آن‌ها در نیروگاه‌های خورشیدی منتشر شد.
کلید تولید انرژی پاک نامحدود در مینی ستاره ساخته شده در آزمایشگاه
محققان آزمایشگاهی در انگلیس به موفقیت بزرگی در تولید برق از طریق همجوشی هسته ای دست یافته اند. آنها می گویند این توسعه آنها را در مسیر استفاده از منبع نامحدود انرژی پاک بدون انتشار گازهای گلخانه ای در طی چند دهه قرار داده است.
رویداد ملی انرژی مهام با حمایت و سرمایه‌گذاری "گروه بزرگ مهام شرق" و همکاری "شتاب دهنده مهام توس” و با هدف کمک به حل چالش‌های بخش انرژی و آب به وسیله کارآفرینان، نخبگان و فناوران داخلی، برگزار می‎شود.
انتشار شماره دوازدهم ماهنامه شبکه هوشمند برق + pdf
شماره دوازدهم ماهنامه شبکه هوشمند برق با عنوان ویژه نامه "شبکه هوشمند و اینترنت انرژی " منتشر شده است. اینجا می‌توانید فایل pdf مربوط به آن را دانلود نمایید.
پربیننده ترین اخبار