برق نیوز BarghNews

انرژی‌های تجدیدپذیر
سیستم خورشیدی
مدیرعامل توزیع برق استان خراسان رضوی گفت: این نیروگاه از بروزترین فناوری مربوط به پنل‌های خورشیدی بهره گرفته و برای نخستین بار در خراسان رضوی بهره برداری شده است.
بهره برداری از ۴۰۰ سامانه حمایتی در شمال استان کرمان با حضور معاون وزیر نیرو
بیش از ۴۰۰ سامانه حمایتی خورشیدی ۵ کیلوواتی در منطقه شمال استان کرمان با حضور معاون وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
مجوز صادرات برق نیروگاه‌های خورشیدی جدیدالاحداث صادر شد
مدیرعامل شرکت توانیر از صدور مجوز صادرات برق به نیروگاه‌های خورشیدی جدید الاحداث خبر داد.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی (ساتبا) و معاون وزیر نیرو از پروژه ساخت کارخانه تامین زنجیره ارزش پنل خورشیدی به ظرفیت ۳۰۰۰ مگاوات در منطقه ماهان کرمان بازدید کرد.
مدل ساخت نیروگاه خورشیدی برای بخش کشاورزی تدوین و ابلاغ شد
نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات در منطقه نرماشیر شهرستان بم در استان کرمان با حضور محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق (ساتبا) به بهره برداری رسید.
٤ نیروگاه خورشیدی که مجموعا قابلیت تولید ٢٨.٥ مگاوات برق را دارند، در استان کرمان به بهره برداری خواهند رسید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در بازدید از نیروگاه خورشیدی میناب گفت: بزودی این نیروگاه یک مگاواتی و همچنین نیروگاه خورشیدی ۲ مگاواتی قشم به بهره‌برداری می‌رسند، راه اندازی این نیروگاه‌های حمایتی اقدامی در راستای تامین برق و انرژی همراه با تامین معیشت مددجویان کمیته امداد امام (ره) است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سمنان گفت: هدفگذاری افزایش سهم انرژی برق استان از انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی به میزان سه درصد با اهتمام در دست پیگیری است.
درآمد نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلوواتی
درآمد نیروگاه خورشیدی با توجه به ظرفیت احداث شده در ماه‌های سال، متفاوت است و درآمد آن بستگی به پارامتر‌های مختلفی دارد. به طور کلی در آمد نیروگاه خورشیدی به میزان ساعات تابش خورشید؛ کیفیت تابش؛ دما؛ جنس تجهیزات، زاویه نصب و... بستگی دارد.
هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلوواتی
هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلوواتی ۱.۱۰۰ تا ۱.۲۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. در این مطلب هزنیه احداث نیروگاه و تجهیزات مورد نیاز اعم از پنل خورشیدی، اینورتر، تجهیزات حفاظتی و ارت و با احتساب هزینه‌های نصب راه اندازی بطور دقیق برآورد شده است.
پربیننده ترین اخبار