برق نیوز BarghNews

صفحه نخست
بین الملل
برنامه کشور‌های اروپایی برای عبور از دومین زمستان بحرانی
بحران انرژی قاره اروپا که در سایه جنگ روسیه و اوکراین ایجاد شده است، در حالی وارد دومین زمستان خود می‌شود که با وجود رسیدن حجم ذخایر گاز مورد نیاز اروپا به ۹۰ درصد، هنوز ناظران و متخصصان حوزه انرژی نسبت به احتمال تشدید بحران در فصل سرد سال هشدار می‌دهند.
نشست هماهنگی نهمین اجلاس مشترک ایران و قطر برگزار شد
رئیس مرکز بین‌الملل وزارت نیرو با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر، گفت: با توجه به مناسبات سازنده سیاسی دو کشور و تاکیدات روسای دو کشور برگزاری نهمین کمیسیون ایران و قطر از اهمیت بسیار بالای در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور برخوردار است.
آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشور‌های پرجمعیت قاره آفریقا سال‌های متمادی است که با بحران جدی در حوزه تامین برق کافی برای شهروندانش رو به رو است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که بعضاً برای حل مشکل کمبود برق ساعت‌ها قطعی برق را تجربه می‌کند.
مقام ارشد دولت ارمنستان روز سه شنبه از افزایش همکاری با ایران در زمینه واردات و صادرات گاز و برق خبر داد.
برنامه‌های صادرات برق ایران از عراق تا اروپا
برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای صادرات برق به اروپا انجام شده، دو پروژه «ایر» و «آگیر» برای ارتباط بین ایران و روسیه در دست اقدام است و از طریق ترکیه نیز امکان صادرات برق وجود دارد.
مشکلی برای تامین برق زمستان و تابستان پیش رو نیست
معاون وزیر نیرو با اشاره به مسیر‌های تبادل برق با اروپا، گفت: با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده مشکلی برای تامین سوخت نیروگاه‌ها نداریم و برای فصل تابستان نیز برنامه‌ریزی‌ها آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که با همکاری مردم مشکلی برای تامین برق وجود نداشته باشد.
قیمت برق بازار‌های مختلف دنیا در آبان ماه ۱۴۰۲ در فایل زیر قابل دانلود می‌باشد.
نیاز افغانستان به تجارب ایران برای خودکفایی در تولید برق
مولوی عبداللطیف منصور سرپرست وزارت انرژی و آب و حکومت سرپرست افغانستان تاکید کرده است که کشورش برای خودکفایی در تولید برق، به استفاده از تجارب ایران نیاز دارد. او درباره مساله حقابه ایران از رود هیرمند هم در جمله‌ای شرطی گفته است که اگر باران کافی ببارد، رها سازی آب به سوی ایران انجام خواهد شد.
صادرات ۱۴۰ میلیون دلاری تجهیزات برق به ترکمنستان
وزیر راه و شهرسازی پس از اختتامیه هفدهمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان از توافق صادرات ۱۴۰ میلیون دلاری تجهیزات برق به ترکمنستان خبر داد.
ایران با تمام کشور‌های دارای مرز خاکی تبادل برق دارد
سخنگوی صنعت برق گفت: با تمام کشور‌هایی که مرز خاکی داریم، صادرات و واردات برق داریم و ۳ کشور عمده مقصد صادرات برق، عراق، افغانستان و پاکستان هستند.
پربیننده ترین اخبار