برق نیوز BarghNews

آموزش و آزمون
برق کشی ساختمان
جدول مقایسه انواع مختلف لامپ از لحاظ مشخصات نوری و بهره برداری در شکل زیر مشاهده می نمایید.
خانه‌ی هوشمند تکنولوژی نوینی متشکل از سیستم و ریزسیستم‌ها در جهت هوشمند سازی و مشخصه سازی تاسیسات به کار رفته در ساختمان است. در این مطلب، اطلاعاتی از سیستم‌ها و سنسور‌های خانه‌های هوشمند، همچنین کنترل انرژی در خانه هوشمند ارائه می‌شود
تشخیص سیم فاز و سیم نول بدون فازمتر
تشخیص سیم فاز و سیم نول به کمک فازمتر انجام میشود. فازمتر یکی از مهمترین ابزار‌ها در بخشی ساختمان به شمار می‌رود. به عبارتی وسیله‌ای است که علاوه بر باز و بسته کردن پیچ‌ها می‌تواند سیم فاز و نول را تشخیص دهد. در صورت در دسترس نبودن فازمتر میتوان از روش های گفته شده استفاده کرد.
آیا برای روشنایی به سیم ارت نیاز است
سیم کشی ساختمان ها و روشنایی باید براساس مقررات ملی ساختمان باشد. لذا آشنایی و دانستن قوانین برق ساختمان از الزامارات برای مهندسان برق، ناظران، طراحان . مجریان اجرایی می باشد.
نحوه جلوگیری از هک شدن دوربین مدار بسته
امروزه موازی با پیشرفت تکنولوژی، توانایی برخی افراد سودجو در هک و نفوذ به سیستم های امنیتی و شخصی افزایش چشمگیری داشته است. در ادامه چند نکته جهت جلوگیری از نفوذ هکر ها به سیستم های نظارتی آورده شده است.
دریل شارژی یا سیمی
گاهی برای خرید دریل مناسب افراد دچار سردرگمی می شود و نمی دانند که میان دریل سیمی یا شارژی کدام را انتخاب کند. انتخاب دریل مناسب متناسب با نوع استفاده از آن می باشد در ادامه به برخی از از معایب و مزایای این نوع دریل ها پرداخته شده است .
استاندارد‌های برق کشی ساختمان
در سیم کشی ساختمان ها استاندارد هایی برای فاصله گذاری بین کلید پریز ها و فاصله از کف وجود دارد این استانداردها بر اساس مقررات ملی ساختمان تعیین شده‌اند و در زمان سیم کشی ساختمان ها اجرای آن ها الزامی می باشد.
آیا استفاده از آلومینیوم به عنوان هادی اتصال به زمین مجاز است
هادی اتصال به زمین آن قسمت از سیم زمین است که الکترود زمین را بهتر به شینه اصلی آن زمین وصل می‌کند. بنابراین انتخاب آن باید براساس مقرارت ملی ساختمان باشد.در ادامه به توضیح این مهم می پردازیم.
از لوله های گوناگون به منظور برق کشی در انواع سازه‌ها استفاده می شود. برق کشی یکی از امور ضروری در ساخت ساختمان است که اجرای آن باید بر اساس استاندار‌های لازم ایمنی صورت گیرد. عدم توجه به اجرای اصولی و نکات ایمنی ممکن است منجر به بروز حادثه و پیامد‌های ناگوار شود.
آنتن مرکزی یا Central antenna
در ساختمان‌های بزرگ برای جلوگیری از نصب آنتن برای هر واحد و جلوگیری از بد شکل شدن بام مجتمع مسکونی و آن جلوگیری از افزایش کابل‌های ورود به ساختمان از طریق پشت بام از سیستم آنتن مرکزی استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی می پردازیم.
پربیننده ترین اخبار